Światłowód w budowie:

Na terenie miejscowości Kosobudy oraz Kinice wszystkie nowe przyłącza są realizowane w technologii FTTH - „światłowód do domu”. W Brusach takie przyłącza są już dostępne na terenie ulic Kasztanowa, Podgórna i okolice. Na terenie Brus aktualnie trwają prace przy budowie magistrali światłowodowej i przebudowie sieci tak aby docelowo wszyscy mieszkańcy znaleźli się w zasięgu sieci światłowodowej. W pierwszej kolejności modernizacja sieci jest realizowana na osiedlu kaszubskim. Następnie światłowód zostanie uruchomiony na osiedlu domów pomiędzy ulicą Spokojną, a Tęczową i okolice, a także doprowadzony do osiedla domów wzdłuż ulicy Kalwaryjnej w stronę Małego Gliśna. Mieszkańców zainteresowanych przyłączeniem do sieci zapraszamy do naszego biura w Brusach przy ulicy Armii Krajowej 1, bądź kontakt telefoniczny.

Zalety przyłącza internetu w technologii FTTH – światłowód do domu:

  • przesył danych za pomocą światła lasera, zamkniętego w kablu światłowodowym, to szybkie i stabilne łącze z niskimi
  • opóźnieniami do pracy, rozrywki i nauki,
  • duża przepustowość łącza pozwala na jednoczesne korzystanie z internetu wszystkim domownikom bez spadku wydajności. Szybkie buforowanie, szybkie ściąganie filmów i plików, brak tz. lagów w grach online, niski ping,
  • brak limitów ilości pobierania i wysyłania danych
  • wraz z zapotrzebowaniem i rozwojem sieci prędkości w sieci światłowodowej mogą rosnąć nawet do 10 Giga-bit/s i więcej !
  • światłowód nie jest narażony na negatywny wpływ warunków atmosferycznych jak deszcz, śnieg czy wiatr; jest także całkowicie dialektryczny, nie przewodzi prądu elektrycznego i nie jest podatny na zakłócenia elektromagnetyczne
  • znaczne zmniejszenie awaryjności sieci.

Budujesz lub remontujesz dom albo mieszkanie? Pomyśl o przyszłości i przygotuj instalację pod światłowód.

Zachęcamy do wykonania instalacji kablowej w domu lub mieszkaniu przy okazji prac budowlanych. Ułożenie przewodów na takim etapie pozwoli w przyszłości uniknąć konieczności kucia i wiercenia otworów w wykończonych pomieszczeniach. Wewnętrzna sieć teleinformatyczno - telewizyjna powinna rozchodzić się gwiaździście z jednego, wspólnego punktu rozdziału sygnałów, a punkt ten powinien być możliwie najbliżej planowanego przyłącza światłowodowego. Z takiego miejsca należy przeprowadzić miedziane przewody koncentryczne oraz miedziane przewody typu skrętka UTP minimum kategorii 5E do pomieszczeń w których planujemy ustawienie telewizorów bądź urządzeń domowej sieci komputerowej.

Koszty przyłącza

Usługa może być realizowana może być realizowana w różnych technologiach oraz lokalizacjach. Koszty przyłącza mogą być różne więc są każdorazowo kalkulowane przez Biuro Obsługi Klienta i przedstawiane zainteresowanemu.